گفت و گو با اردوبان ؛ مسافر اصغر
یکشنبه 6 اسفند 1396 ساعت 18:48 | نوشته ‌شده به دست مسافر : رحیم | ( نظرات )
به نام خدا

گفت و گو با اردوبان ؛ مسافر اصغرمهم‌ترین ویژگی که یک اردوبان باید داشته باشد این است که 

 عمل سالم را انجام بدهد و فرمانبردار مسئولش باشد.


با عرض سلام لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید.

سلام دوستان اصغر هستم اردو بان کنگره 60

آنتی ایکس مصرفی:روزانه ۳۰ گرم تریاک_مدت تخریب:17 سال_ مدت سفر اول: ۱3 ماه_ رهایی:7سال، کمک راهنما: آقای مجید، رشته ورزشی: والیبال

 

از حال و هوای ورودتان به کنگره برایمان بگویید و اینکه چطور با کنگره آشنا شدید. 

سال‌ها بود که به دنبال درمان و رهایی از بند اعتیاد بودم، یکی از آن اشخاص بودم که به آخر خط رسیده بودم و همیشه به خودم می‌گفتم که باید تا آخر عمر مصرف کنم و دیگر قبول کرده بودم  که یک شخص مصرف‌کننده و معتاد هستم که به درد جامعه نمی‌خورم.

 تا اینکه یکی از دوستانم کنگره 60 را به من معرفی کرد و جالب بود که من به حالت تمسخر با دوستم صحبت می‌کردم بعد از چند روز اتفاق خیلی بدی برایم افتاد دومرتبه تصمیم گرفتم ترک کنم تا اینکه به کنگره آمدم و همان سه جلسه اول تحت تأثیر قوانین و حرمت‌های کنگره قرار گرفتم و یک‌صدایی درون من می‌گفت اینجا همان‌جایی هست که به دنبالش هستی و همان روز اول حال و هوایم عوض شد.

 

اگر کنگره نمی‌آمدید الآن چه حالی داشتید.

پیش‌گویی کار درستی نیست، ولی می‌توانم ببینم دوستانی که با من هم مصرف بودند حتی از من هم کمتر مصرف می‌کردند فوت کردند و یک سری داخل زندان هستند اما خدا را شکر من به کنگره آمدم و درمان شدم. اگر به کنگره نمی‌آمدم قطعاً حال خوبی نداشتم.آقای مهندس می‌فرماید: اعتیاد همه را به یک‌چشم نگاه می‌کند و من اگر به کنگره نمی‌آمدم ممکن بود زندگی‌ام ازهم‌پاشیده شود.

 

تعریف شما از حال خوش و تعادل چیست؟

تعریف من این است که انسان قیدوبند هیچ بندی نباشد و وقتی می‌تواند حال خوش داشته باشد که بی‌نیاز باشد حتی از قرص،مواد مخدر، مشروبات الکلی و خیلی بندهای دیگر و این باعث می‌شود که انسان حال خوش را پیدا کند چون فطرت ما پاک است، الآن من یک نیمچه درکی از آرامش می‌کنم و دوری از ضد ارزش و مواد مخدر باعث شده که آرامش ایجاد شود.

 

بااینکه هفته درختکاری را پیش روداریم وظیفه یک اردوبان چیست؟ 

من اول هفته درختکاری را تبریک می‌گویم. آقای امین می‌فرماید همان‌طور که جسممان را احیاء می‌کنیم باید بسترمان را هم احیاء کنیم نمی‌شود جسم احیاء شود ولی بسترمان ناسالم باشد و همه ما موظف هستیم که سالیانه حتماً یک درخت بکاریم.

 

یک اردوبان مسئول است که یک بستر را  برای اردو درختکاری در اصفهان آماده کند که فردا یک جلسه‌ای با مسئولین جهاد کشاورزی داریم که انشا الله یک فضای خیلی مناسب را آماده کنیم تا امسال هم مثل سال‌های گذشته درخت بکاریم. 

 

 

ارزیابی شما نسبت به نمایندگی‌های اصفهان در هفته درختکاری چیست؟ 

دیگران باید بگویند، همیشه اصفهان یکی از نمایندگی‌های خوب بوده است سال گذشته حدود 300 نفر در اردوی درختکاری شرکت کردیم و 10هزار نهال درخت کاشتیم و سال قبلش در کویر آن بوته‌های بیابان‌زدایی را کاشتیم و بچه‌های کنگره نشان دادند که قدر کنگره 60 را می‌داند حتی در همایش دوچرخه‌سواری مسئولیتشان را به‌خوبی انجام می‌دهند. 

 

 

از مسافران به‌عنوان همکاری در اردوی درختکاری چه انتظاری دارید.

من اردویان اگر وظیفه‌ام را درست انجام داده باشم مطمئناً مسافران  بدون انتظار خواهند آمد.

 من باید ببینم  که در عملکردم در سال گذشته وظیفه‌ام را درست انجام داده‌ام؟ آیا در کنگره توانستم نقش درست را ایفاء کنم؟ و مطمئن باشیم اگر ما که مسئول کارمان را به‌درستی انجام بدهیم هیچ انتظاری از مسافران نداریم.

 

 

مهم‌ترین ویژگی یک اردوبان چیست؟ 

مهم‌ترین ویژگی که یک اردوبان باید داشته باشد این است که  عمل سالم را انجام بدهد و فرمانبردار مسئولش باشد.

 

یک ره‌جو چگونه می‌تواند آموزش‌ها را در اردوی درختکاری کاربردی کند. 

صحبتی که با ایجنت های محترم نمایندگی‌های اصفهان داشتیم این است  که حتماً در مورد درخت و اهمیت درختکاری صحبت شود و آن را آموزش بدهیم و حتی از اساتید برای آموزش دادن  در حد توانمان استفاده کنیم.

 

می‌توانید کمی راجع به ظرفیتی که برای جایگاه‌ها، نظیر اردو بانی لازم است برایمان توضیح دهید. 

در کنگره 60 جایگاه‌ها و ظرفیت‌ها در مدت یک‌شب به دست نمی‌آید، همین‌طور که در ضد ارزش‌ها یک‌دفعه من آدم بدی نشدم در ارزش‌ها هم همین است و همیشه از خداوند خواسته‌ام که اگر به من جایگاهی می‌خواهی بدهی اول ظرفیتش را به من بده .

 ظرفیت برای یک اردوبان فقط فرمان‌برداری است، ما باید به بزرگان نگاه کنیم که چطور این بزرگان به مدت یک هفته 300نفر را به اردو می‌برند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد ، بزرگان هم از صفر شروع کرده‌اند و  فرمان‌بردار بزرگ‌ترانشان بوده‌اند که به این جایگاه و این ظرفیت رسیده‌اند.

 

از تجربیات خود درزمینهٔ اردوی درختکاری برایمان بگویید. 

قبل از ورود به کنگره من باغ داشتم هیچ علاقه‌ای به درخت و درختکاری نداشتم و هیچ اطلاعاتی در من وجود نداشت که این درختان چقدر برای ما مفید هستند.

وقتی به کنگره آمدم و برای اولین بار در اردوی درختکاری شرکت کردم و با صحبت‌های آقای امین در اردو به اهمیت درخت پی بردم، همین‌طور که من جسم خودم را از بین بردم محیط اطرافم را هم از بین بردم.

تجربه چندساله درختکاری من این است که  چند نهال درخت کاشته‌ام و رشد و بالایندگی اش را می‌بینم و خداوند در قرآن می‌فرماید به گیاهان نگاه کنید آیا نمی‌بینید که می‌میرند وزنده می‌شوند،همین‌طور که گیاه دوباره رشد می‌کند پس من هم می‌توانم رشد کنم.

 

به نظر شما هرکدام از ما چه نقشی در حفظ بقای کنگره‌داریم.

وقتی من قوانین و حرمت‌های کنگره را انجام بدهم نقشی در بقای کنگره‌دارم، خدا را شکر ما الگویی داریم و نیاز به و فکر کردن نداریم، ما توسط آقای مهندس دژاکام راه برایمان بازشده است و باید فرمان‌بردار باشیم و در این راه حرکت کنیم تا به آرامش برسیم.

 

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.

تشکر می‌کنم از آقای مهندس دژاکام، خداوند را شاکر و سپاسگزارم که این بزرگ‌مرد را سر راه من قرارداد که بتوانیم از آموزش‌های کنگره استفاده لازم را ببریم. واقعاً علم زندگی کردن را در کنگره 60 یاد می‌گیرم  و خدا را شکر زندگی در آرامش است و مدیون آموزش‌های کنگره هستم. 

 

از اینکه وقتتان را در اختیار من گذاشتید صمیمانه سپاسگزارم. 

  

تهیه گزارش و تایپ:مسافر رحیم

عکاس:مسافر محمد

 تنظیم و ارسال تصاویر:مسافر مصطفی 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفت و گو،

برچسب‌ها: درختکاری، مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic